Як створити свій блог



Як створити блог? - саме таким питанням задаються ті, хто нарешті дізнався, що це за таке модне слово, і вирішив зробити особистий (або навіть тематичний) блог.

У вас, як у новачка, є два варіанти - платний і безкоштовний блог. Звичайно, платити вас ніхто не примусить, проте згодом, можливо за декілька місяців, або і через рік, ви зрозумієте переваги і недоліки безкоштовного сиру.

Як створити блог безкоштовно

У мережі діє декілька безкоштовних автоматичних сервісів для створення блога. Всього декількома кліками ви зможете отримати досить пристойну сторінку в мережі.

Livejournal - ймовірно, найвідоміший і найпопулярніший на даний час сервіс. Щоб завести блог на ЖЖ, досить перейти на сайт www.livejournal.com і натиснути “Створити журнал” (мову інтерфейсу можна вибрати в настройках). Вам буде наданий в користування безкоштовний аккаунт типу ім'я.livejournal.com.

Деякі функції присутні не в повному об'ємі, тому вам пропонуватимуть перейти на платний акаунт, де більше можливостей (проте це зовсім не обов'язково. Тисячі людей користуються безкоштовними акаунтами, і не скаржаться).

На ЖЖ можна писати як з основної сторінки, так і із спеціальної програми-клієнта Semagic - вона дозволяє вам писати в блог не заходивши на сайт, проте підключення до Інтернету необхідне. ЖЖ також дозволяє брати участь, створювати і писати до коммюніті (співтовариства). Адресою кожного співтовариства є community.livejournal.com/назва.

Blogger. Цей сервіс є дочірнім від Google, тому, за наявності Google-аккаунта вам не потрібно буде створювати новий акаунт, а просто зайти з даними Google. І навпаки - якщо ви створили аккаунт на Blogger, то автоматично отримуєте акаунт Google.

Як твердить головна сторінка, завести блог ви можете всього в декілька кроків - створити профіль, назвати блог, вибрати шаблон. Вам буде наданий домен типу ім'я.blogspot.com. Після створення блогу ви можете щось написати, або ж набудувати зовнішній вигляд, настройки.

Цікавим моментом є те, що Blogger, як підрозділ Google, дозволяє вам розмістити рекламні блоки Google Adsense, і, таким чином заробляти з трафіку (що неможливе в ЖЖ). Також сервіс повністю сумісний з іншими продуктами Google - Picasa Web Albums, Google Data API support, підтримує drag&drop при настройці сторінки.

І ще цікавим є те, що в деяких нових телефонах (наприклад, Sony Ericsson) ви можете публікувати фото, зроблені з мобільного, безпосередньо в блог.

Blog.Net.Ua - перший український автоматичний сервіс безкоштовних блогів. Він почав свою роботу 1 січня 2007 року, саме так датується перший запис LaSet’а, який адмініструє цей проект.

Створити блог легше, ніж навіть в світових сервісах, які описані вищим. Вам потрібно просто вибрати назву блогу, і за декілька хвилин у вас буде безкоштовний блог на 100 мб типу ім'я.blog.net.ua. Після цього ви перейдете в панель управління Wordpress.

Wordpress майже ідеально підходить для блога. Вам не потрібно щось настроювати - записи додаються автоматично, так само на автоматі тегування, віджети (widgets), теми, категорії і багато іншого. Зараз ви можете вибрати одну тему оформлення серед таких - Big Pencil, Qwilm, Minimalistic, Wordpress Default (Kubric), Yura 1.0, iTheme.

За допомогою платного апгрейду ви можете збільшити місце для файлів, зняти певні обмеження. В цілому головною метою Blog.Net.Ua є українізація блогосфери, адже всі теми переведені на український інтерфейс. Сервіс подарував нам досить багато цікавих блогов, які зараз мають велику популярність.

Завести блог самостійно і платно.

Всі ці вищеописані сервіси хороші і пухнасті, проте ви там лише творець контента, більш ніякої участі окрім вибору схеми дизайну, ви не маєте. І яка б не була хороша адреса вашого блога, ця адреса вам не належить, і ніколи не належатиме. Тому з часом ви зрозумієте, що означає бути “в чужому будинку”, де ви можете тільки бути хорошим гостем, але жодним чином не господарем.

Щоб стати господарем свого сайту, і взяти управління в свої руки, вам потрібні гроші. Скільки потрібно грошей - це вже ваша особиста справа. Як правило, для невеликого сайта-візітівки достатньо і 10$ в рік, а для великих сайтів змісту може обійтися і більш ніж 200$. Але оскільки ми зараз говоримо про блог, і Ви працюватиме над сайтом самі, то оперувати доведеться з невеликими сумами. Головні витрати:

1. Домен. $5-20 на 1 рік

2. Хостинг. $10-40 на 1 рік

3. Система управління сайтом. ***$ - залежно від Вашого вибору, можливий варіант безкоштовного рішення типу Wordpress.

Надалі все залежить лише від вас. Якщо ви добре володієте HTML і CSS - те можете самостійно писати сторінки до свого блогу. Проте таке заняття не є легким, тому безкоштовні CMS як Wordpress набагато полегшать вам ведення блога. За наявності вашого власного домена і безперебійного хостингу ви зможете цілком самостійно керувати сайтом, редагувати стиль, код, і все інше.

Google
 



© Copyright 2008-2017 - Створення сайту : intersite.net.ua - All Rights Reserved

Не знайшли відповідь на своє питання? Спробуйте задати його на підтримці хостингу: https://uahosting.com.ua/contacts.php