Яка мета Вашого сайту?



Кількість сайтів в Інтернеті росте щодня, але, як це не сумно, середній російськомовний чи україномовний сайт є далеко не кращим веб-інструментом. Переконатися в цьому може легко кожен.

У чому ж причина такої низької якості наших веб-сайтів? Відповідь дуже проста і прозаїчна. Як завжди спрацював совковий менталітет і особливості нашого наздоганяючого розвитку у сфері інформаційних технологій і в економіці в цілому.

Для порівняння пропоную порівняти: як створюються рядові сайти в нормальних розвинених країнах і в Росії:

Розвинені країни:
“Живе в одному тихому європейському місті якийсь Mr. Smith, йому вже за 35, працює майстром-фахівцем на одному з машинобудівних концернів, вечорами ось вже впродовж 20 років займається улюбленим хобі. Він вже накопичив достатньо життєвого досвіду: чудово розбирається в своїй професії, за час роботи зробив ряд розробок, виховав дітей, а в рамках хобі зібрав величезну колекцію і зробив значущі висновки. Всім цим він тепер хоче і готовий поділитися з іншими людьми - а кращого способу, ніж усесвітня павутина, для цього не знайти. Для створення сайту він звертається в професійну веб-студію, яка створює креативний образ і надає якісну систему управління контентом. Поступово наповнюючи сайт авторськими статтями він створює якісний і корисний веб-ресурс.

Росія:
Живе, значить, десь в Московській області якийсь Вася Пупкін. Йому вже 14, а свого персонального сайту до цих пір немає!!! Це б ще нічого, але вчора його дружок Петька з двору зробив собі сайт і у нього вже 13 відвідувачів!!! Все, кінець світу... 3 години гарячкового пошуку по рунету інформації “як зробити сайт самому” (веб-студії не розглядаються взагалі, дуже дорого деруть, суки, - та і для чого вони потрібні, раз все можна зробити самому), потім ще півгодини на те щоб реєструватися на народі і розібратися, що тут до чого - потім, знову гарячковий серфінг по рунету, але вже у пошуках якого-небудь розумного контента. Ще півгодини і “ура”, перші сторінки: “морда”, “про себе”, “хлопчаки”, “гостевуха”"бизнес дома и заработок" і обов'язково “обмін посиланнями” - готові!!! Тепер залишиться, як стемніє, вийти з балончиком на вулицю і на білій стіні будинку крупно написати: “www . VasiaPupkin . narod . ru - сила!”

Образ, звичайно, вийшов збірний, але часто має місце бути і в повному варіанті. Хоча це ще тільки початок історії - потім можна розповісти як Вася Пупкін вирішив стати оптимізатором і заробляти на своєму сайті. Але це вже інша історія.

Поки хочеться сказати тільки про мету. Корінна відмінність наших рядових сайтів від таких же європейських і американських - в меті їх створення. Часто мета або швидкоплинна, або неявна, або відсутня взагалі. Створювати сайт тільки тому, що сайт є у Вашого конкурента - немає сенсу, особливо, якщо у сайту конкурента є реальна мета, наприклад продавати через Інтернет товари і послуги.

Незалежно від типу сайту: розважальний, пізнавальний, персональний (людини, компанії, колективу), торговий і т.д., у нього повинна бути чітко виражена мета, а точніше навіть - суспільна місія. Саме суспільна, а не приватна, оскільки веб-сайт це суспільний ресурс і призначений для безлічі користувачів. З цієї ж причини слід ретельно підбирати і фільтрувати контент для Вашого сайту, завжди ставлячи питання: а чи потрібно це (цікаво) моїм користувачам.

Google
 



© Copyright 2008-2017 - Створення сайту : intersite.net.ua - All Rights Reserved

Не знайшли відповідь на своє питання? Спробуйте задати його на підтримці хостингу: https://uahosting.com.ua/contacts.php